Potrącenie 48-latka na "pasach" - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie

Wiadomości

Potrącenie 48-latka na "pasach"

Data publikacji 21.02.2021

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na ul.Pułaskiego w Myszkowie. Kierujący oplem astra potracił 48-latka na oznakowanym przejściu dla pieszych. Poszkodowany trafił do szpitala. Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania na drodze.

Wczoraj około godziny 16.15 na ul. Pułaskiego w Myszkowie doszło do potrącenia pieszego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 31-letni kierujący samochodem opel astra jadąc ulicą Pułaskiego w kierunku Siewierza potrącił pieszego,który przechodził przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ranny mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Teraz mundurowi szczegółowo wyjaśnią szczegóły i okoliczności tego wypadku.

Pamiętajmy, że zarówno kierujący, jak i pieszy powinien na drodze kierować się ZASADĄ OGRANICZONEGO ZAUFANIA!

  • Kierującym przypominamy, że omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych w celu przepuszczenia niechronionych uczestników ruchu drogowego, jest rażącym wykroczeniem w ruchu drogowym oraz ogromnym zagrożeniem dla pieszych, którzy mogą nawet stracić życie w konfrontacji z samochodem.
  • Przypominamy także, że pieszemu m.in. zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściach dla pieszych, wchodzenia na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi, czy też przebiegania przez jezdnię, zwłaszcza w miejscu do tego zabronionym.
  • Ważne, aby każdy po zmroku przemieszczając się ulicami miasta, posiadał elementy odblaskowe! Przypominamy: od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.
  • Co prawda przepisy ruchu drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych w obszarze zabudowanym, jednakże w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Pieszych zachęcamy zatem do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym, ponieważ w dużym stopniu poprawiają one widoczność i pozwalają uniknąć tragedii. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.