Wiadomości

Działania myszkowskiej drogówki w ramach ROAD SAFETY DAYS

Data publikacji 21.09.2020

Myszkowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności prowadzili akcję na terenie naszego powiatu. W czasie kontroli drogowych edukowali kierowców i promowali wśród uczestników ruchu drogowego bezpieczne zachowania na drodze. Głównym założeniiem kampanii jest ROAD SAFETY DAYS czyli WIZJA ZERO (zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych).

W dniach 16 – 22 września 2020 r. w całej Polsce obchodzony jest Europejski Tydzień Mobilności, którego głównym założeniem jest dążenie do minimalizowania wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. W piątek w ramach tego wydarzenia na DK-1 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie przeprowadzili działania profilaktyczno-edukacyjne. Mundurowi podczas kontroli drogowej promowali bezpieczne zachowania uczestników ruchu drogowego, wskazywali najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych oraz ich zgubne skutki. Policjanci edukowali kierowców, którzy przekroczyli dozwolona prędkość oraz przekazywali na ich ręce ulotki informacyjne. Korzystając z okazji stróże prawa apelowali do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów, rozważne zachowanie i ostrożność na drodze.

 Ponadto w ramach wyżej opisanych działań przeprowadzono również na drodze krajowej nr 1 „Kaskadowy pomiar prędkości”. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość nadal jest jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji, co wymaga od policjantów ciągłej i zdecydowanej reakcji.

  • Policjanci na drodze podczas działań
  • Policyjny patrol na drodze
  • Policyjny patrol na drodze