Rowerzysto! Kręć bezpiecznie! - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie

Wiadomości

Rowerzysto! Kręć bezpiecznie!

Data publikacji 03.08.2020

Policjanci z Myszkowa wyjaśniają szczegóły i okoliczności wypadku drogowego z udziałem trzech rowerzystów. Do zdarzenia doszło na ścieżce rowerowej w Żarkach. 38-letni mężczyzna z poważnymi obrażeniami głowy śmigłowcem został przetransportowany do szpitala. Apelujemy o rozsądek i rozwagę!

Ładna pogoda i słoneczne dni zachęcają miłośników jednośladów do korzystania z rowerów. Niektórzy uwielbiają długie wycieczki rowerowe, inni wolą krótsze dystanse, jeszcze innym rower służy na co dzień jako podstawowy środek transportu. Dlatego myszkowska drogówka apeluje do tej grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego, by przestrzegali przepisów i nie zapominali o wzajemnym szacunku na drodze.

Niestety w piątkowe popołudnie na ścieżce rowerowej w Żarkach doszło do poważnego zderzenia trzech rowerzystów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 36-letni cyklista jadąc ścieżką po lewej stronie w kierunku Myszkowa, w wyniku nieprawidłowego wymijania 70-letniego rowerzysty doprowadził do zderzenia z 64-letnią kierującą jednośladem, która jechała w przeciwnym kierunku. Następnie z nieustalonych dotąd przyczyn doprowadził do upadku 70-letniego rowerzysty. 38-latek doznał poważnych obrażeń głowy i śmigłowcem został przetransportowany do szpitala. Natomiast 70-latek został karetką przewieziony do szpitala. Natomiast 64-letnia kobieta nie doznała większych obrażeń.

Myszkowska drogówka apeluje o rozsądek i rozwagę wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli tych najbardziej narażonych na odniesienie poważnych obrażeń.

Wakacje to czas wzmożonego ruchu rowerzystów na naszych drogach (ścieżkach rowerowych). Dlatego mundurowi z drogówki przypominają o najważniejszej zasadzie czyli ograniczonym zaufaniu i przestrzeganiu obowiązujących przepisów na drodze. Równie ważny jest stan techniczny i prawidłowe wyposażenie roweru (szczególnie kask ochronny!). Nie wolno zapominać o bezpieczeństwie własnym, dlatego każdy rowerzysta i pieszy powinien też nosić odblaski i zadbać o to, by być widocznym na drodze.