Wiadomości

Dzielnicowi z Myszkowa i Koziegłów pomogą potrzebującym seniorom

Data publikacji 17.03.2020

Dzielnicowy służy pomocą, chroni i pomaga. Jest policjantem „pierwszego kontaktu”, bo to on jako pierwszy ma bezpośredni kontakt ze swoimi mieszkańcami. Wielu seniorów zna swojego dzielnicowego i darzy go zaufaniem. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i ryzykiem zarażenia, samotni i często nieporadni seniorzy mogą liczyć na pomoc swoich dzielnicowych.

Dzielnicowi z Myszkowa i Koziegłów w związku z zagrożeniem rozprzestrzenia się koronawirusa, w sposób szczególny otoczą opieką  samotnych, nieporadnych seniorów z terenu naszego powiatu. Wszystko po to, aby nie narażać ich na ryzyko zarażenia i pomóc w załatwieniu codziennych niezbędnych czynności (m.in. zakupy żywności, lekarstw, pomoc w dotarciu do lekarza). Dzielnicowi będą pełnić rolę swoistego rodzaju łączników pomiędzy seniorami i odpowiednimi służbami.

Osoba potrzebująca pomocy, powinna telefonicznie skontaktować się z dzielnicowym swojego rejonu, do którego telefon znajdzie na stronie internetowej KPP Myszków albo poprzez oficera dyżurnego nr tel. 47 858 4255. Swojego dzielnicowego oraz numer kontaktowy do niego można również ustalić poprzez aplikacje ‘Moja Komenda”. Dzielnicowy po otrzymaniu informacji od osoby potrzebującej pomocy, uruchomi procedurę z odpowiednimi instytucjami pomocowymi.

Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i poważne podejście do wszystkich zaleceń służb!

  • Policjanci w radiowozie
  • Policjant pobiera maskę ochronną
  • Policjant stoi przy radiowozie
Powrót na górę strony