Wiadomości

Nauczyciele i rodzice czerpią wiedzę od mundurowych

Data publikacji 17.05.2019

Policjanci prowadzą zajęcia profilaktyczno-edukacyjne nie tylko z dziećmi i młodzieżą. W ostatnim czasie w spotkaniu uczestniczyli rodzice oraz grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu, Zespołu Szkół w Żarkach i Ośrodka Kształcenia Zawodowego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Żarkach. Policjanci zwiększali ich świadomość co do przemocy, destrukcyjnych zachowań dzieci w domu i w szkole oraz szkodliwości zażywania narkotyków, w tym również dopalaczy.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie cyklicznie uczestniczą w spotkaniach profilaktyczno-edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Tym razem jednak w spotkaniu wzięli udział rodzice oraz grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu, Zespołu Szkół w Żarkach i Ośrodka Kształcenia Zawodowego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Żarkach . Podczas spotkania policjanci uświadamiali uczestników o szkodliwości zażywania narkotyków, w tym również dopalaczy. Celem spotkania było także promowanie bezpiecznych zachowań oraz zdrowego stylu życia, bez uzależnień. Mundurowi przekazywali informacje o efektach zażycia dopalaczy są m.in. zmiana nastroju i samopoczucia, błogostan, euforia, halucynacje, czasami depresja, apatia i urojenia. Następuje wzrost ciśnienia krwi, tachykardia, przekrwienie gałek ocznych, zaburzenia koordynacji ruchowej, zawroty głowy, zaburzenia uwagi, wysuszenia śluzówek. Funkcjonariusze apelowali, aby rodzice i opiekunowie zwracali szczególną uwagę, czy powyższe objawy nie występują u ich dzieci. Podobnie jak znaleziony w mieszkaniu, czy ubraniu dziecka susz roślinny. Może to być sygnałem, że zażywają dopalacze lub inne środki odurzające. Wtedy, aby zapobiec najgorszemu, konieczna jest właściwa i szybka reakcja...

Policjanci przypomnieli o funkcjonującym narzędziu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której mogą nanosić na mapę min. informacje o środkach odurzających.


 

Powrót na górę strony