Wiadomości

Kierowcy na "podwójnym gazie"

Data publikacji 18.03.2019

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali pijanego 29-latka, który w takim stanie usiadł "za kółko" opla vectry. Mając ponad 2 promile w organizmie, spowodował kolizję drogową na DK-1 w Koziegłowach. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Niestety, ostatnio to nie jedyne zdarzenie z udziałem nietrzeźwego kierowcy...

Myszkowscy policjanci wczoraj przed północą zostali wezwani na DK-1 w Koziegłowach gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że kierujący oplem na skutek niedostosowania prędkości do warunków ruchu wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia bocznego z pojazdem ciężarowym marki Scania. Jak się okazało 29-letni kierowca osobówki był pijany. Jego badanie wykazało ponad 2 promile w organizmie. Ostatnio, to nie jedyny przypadek z udziałem nietrzeźwych kierujących. Kolejny z nich 40-latek z Jastrzębia kierował motocyklem mając w 1.5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast 44-latek jechał fiatem seicento pomimo sądowego zakazu i w dodatku pod działaniem alkoholu. Wszyscy w najbliższym czasie staną przed sądem.

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają bardzo duże zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. W celu eliminacji z dróg pijanych kierowców, myszkowscy policjanci przeprowadzają częste akcje pn. „Trzeźwość”. Ponadto w trakcie każdej kontroli drogowej sprawdzają stan trzeźwości kierowcy. Bardzo pomocni są również inni użytkownicy dróg, którzy reagują, widząc jadących „wężykiem”. Często wskazują policjantom taki pojazd lub uniemożliwiają kierującemu dalszą jazdę. Brak tolerancji dla pijanych kierowców, znacząco przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Niestety, pomimo częstych kontroli i surowych sankcji, nadal ujawniani są kierowcy będący pod wpływem alkoholu.

Dzisiaj z samego rana w ręce policjantów z ruchu drogowego wpadło kolejnych dwóch pijanych kierujących.

Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości, oprócz 2-letniego więzienia, sprawcy grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych. Za kolejne prowadzenie pojazdu po pijanemu, sąd orzeka nawiązkę na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości co najmniej 10 tys złotych. Ponadto za złamanie sądowego zakazu kierowania grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

  • Miejsce zdarzenia z udziałem pijanego kierowcy
  • Miejsce zdarzenia z udziałem pijanego kieowcy
  • Miejsce zdarzenia z udziałem pijanego kierowcy
Powrót na górę strony