Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

O bezpieczeństwie z młodymi kierowcami

Myszkowscy policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół nr 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Myszkowie. Mundurowi realizując założenia kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” , zapoznali młodzież z przyczynami zdarzeń drogowych

Myszkowscy policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół nr 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Myszkowie. Mundurowi realizując założenia kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”, rozmawiali o bezpieczeństwie i zapoznali młodzież z przyczynami zdarzeń drogowych z udziałem młodych kierowców.
W zajęciach profilaktyczno – edukacyjnych, przeprowadzonych przez myszkowskich policjantów, uczestniczyło ponad 100 uczniów Zespołu Szkół nr 1. W spotkaniu wzięła też udział klasa mundurowa z którą współpracują podczas rożnych działań myszkowscy stróże prawa. Na początku uczestnicy obejrzeli krótki filmik promujący kampanię „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”, przygotowany przez policjantów z KWP w Katowicach. Następnie funkcjonariusz prowadzący prelekcję przypomniał nastoletnim słuchaczom przepisy ruchu drogowego oraz omówił przyczyny i skutki zdarzeń drogowych powodowanych przez młodych kierowców. Młodzież miała też okazję wypróbować działanie Alkogogli - specjalnych okularów symulujących zachowanie nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali ulotki edukacyjne.   

Powrót na górę strony