Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Z ochotnikami o bezpieczeństwie na drodze

Myszkowscy policjanci, dążąc do poprawy bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg, poza działaniami represyjnymi prowadzą też zajęcia profilaktyczne dla określonych grup docelowych. Tym razem w ramach kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczeni

Myszkowscy policjanci, dążąc do poprawy bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg, poza działaniami represyjnymi prowadzą też zajęcia profilaktyczne dla określonych grup docelowych. Tym razem w ramach kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”, mundurowi spotkali się z Ochotnikami Straży Pożarnej w Żarkach.

Kilkunastu druhów z OSP w Żarkach, uczestniczyło w zajęciach profilaktycznych, przygotowanych przez policjantów myszkowskiej drogówki w ramach kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”. Mundurowi uświadamiali im, że jazda samochodem nie jest zabawą, a ryzyko tragedii na drodze jest naprawdę duże. Zwłaszcza, gdy kierowcy zapominają o dostosowaniu prędkości do warunków drogowych i obowiązujących znaków. Funkcjonariusze zwrócili im również uwagę na inne przyczyny zdarzeń drogowych, min. nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz niezachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Stróże prawa przestrzegali również młodych ochotników przed brawurą, brakiem ostrożności oraz przed jazdą na „podwójnym gazie”. Uczestnicy mogli też sami przekonać się jak wygląda droga oczami osoby nietrzeźwej, zakładając alkogogle. To edukacyjne zadanie miało ich uświadomić, że alkohol jest częstą przyczyną wypadków. Na zakończenie spotkania policjanci przekazali im plakaty oraz ulotki edukacyjne.  

Powrót na górę strony