Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Z "młodymi kierowcami" o bezpieczeństwie

Myszkowscy policjanci spotkali się dzisiaj z uczniami Zespołu Szkół w Żarkach. Mundurowi realizując założenia kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”, zapoznali młodzież z najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych z udziałem młodych kiero

Myszkowscy policjanci spotkali się dzisiaj z uczniami Zespołu Szkół w Żarkach. Mundurowi realizując założenia kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”, zapoznali młodzież z najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych z udziałem młodych kierowców.

Podczas dzisiejszego spotkania policjanci prewencji i ruchu drogowego przybliżyli słuchaczom najstarszych klas założenia wojewódzkich działań profilaktycznych o nazwie „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”. Funkcjonariusze prowadzący prelekcję omówili z młodzieżą główne przyczyny wypadków oraz zaprezentowali statystykę zdarzeń drogowych na terenie powiatu myszkowskiego. Przyszli i obecni młodzi kierowcy uzyskali także wiedzę dotyczącą ich odpowiedzialności za bezprawne zachowania na drogach. Dużym zainteresowaniem słuchaczy cieszyła się też prezentacja zdjęć z wypadków drogowych, również  z tych do których doszło w ciągu ostatnich miesięcy na terenie naszego powiatu. Zdjęcia te mają być przestrogą dla młodych niedoświadczonych kierowców przed brawurą i brakiem ostrożności na drodze. W trakcie spotkania stróże prawa przypominali uczestnikom przez cały czas, że na drodze liczy się rozsądek.  

 

Powrót na górę strony