Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

"Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"

Trwa policyjna kampania "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie". W kampanię zaangażowani są wszyscy policjanci garnizonu śląskiego, w tym także myszkowska policja. Wszystko po to, aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa na drogach wśród wszystkich

Trwa policyjna kampania "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie". W kampanię zaangażowani są wszyscy policjanci garnizonu śląskiego, w tym także myszkowska policja. Wszystko po to, aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa na drogach wśród wszystkich jej użytkowników.

 

Program ten został ukierunkowany na zapobieganie powstawaniu zdarzeń z udziałem kierujących pojazdami mechanicznymi w wieku 18-25 lat. Jego podstawą jest analiza problemów i zagrożenia powodowanego przez młodych kierowców, w oparciu o dane statystyczne za lata 2001-2010 z terenu woj. śląskiego. Na podstawie tych danych proponuje się podejmowanie konkretnych i ukierunkowanych działań naprawczych. Jak wynika z przeprowadzonej analizy zdarzeń drogowych na terenie woj. śląskiego, co czwarty wypadek drogowy, gdzie sprawcą był kierujący pojazdem mechanicznym, był spowodowany przez jednego z młodych kierowców. Co trzecia osoba która zginęła z winy kierującego pojazdem mechanicznym, poniosła śmierć w wyniku błędu popełnionego przez kierowcę w wieku 18-25 lat.

 

Więcej o programie pzreczytasz tutaj.


 

Powrót na górę strony