2016- ROK PIESZEGO

Policjanci na pikniku rodzinnym w Myszkowie

Policjanci z Myszkowa uczestniczyli w pikniku rodzinnym z okazji Dnia Dziecka. Specjalnie dla najmłodszych oraz ich rodziców organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Stróże prawa mówili o swojej codziennej służbie, o tym jak zachować się na drodze będąc uczestnikiem ruchu drogowego. Największe emocje wśród milusińskich wzbudził jak zwykle Sznupek- maskotka śląskiej policji. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach akcji „Razem Bezpieczniej” oraz "Rok Pieszego 2016".

W sobotę z okazji "Dnia Dziecka" policjanci odwiedzili rodzinny piknik w dzielnicy Będusz. Asp. Mariusz Gocyła z wydziału ruchu drogowego mówił o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Z wielkim entuzjazmem opowiadał również o swojej codziennej służbie, o tym jak zostać policjantem oraz pod jaki numer dzwonić, gdy potrzebujemy pomocy. Największe emocje wśród milusińskich wzbudził jak zwykle Sznupek- maskotka śląskiej policji.

Inicjatorami tego spotkania z maluchami byli myszkowscy policjanci oraz stowarzyszenie Actus. W pikniku z okazji  "Dnia Dziecka" uczestniczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie wraz z  maskotką śląskiej policji- Sznupkiem. Spotkanie było dobrą okazją do tego, aby przypomnieć najistotniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci dowiedziały się, jak należy prawidłowo przejść przez „zebrę' oraz jak ważną rolę odgrywa korzystanie z fotelików i pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Rozmawiano o tym, pod jaki numer należy dzwonić, gdy potrzebujemy pomocy. Największą radość u maluchów wzbudziła policyjna maskotka- Sznupek, który zabawiał maluchów. Dzieci mogły zobaczyć od środka policyjny radiowóz oraz poczuć się jak prawdziwy policjant przymierzając policyjną czapkę. Na koniec każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Sznupkiem bądź przy radiowozie. 

  • Policjant podczas pogadanki
  • Policjant podczas pogadanki
  • Policjant podczas pogadanki
  • Dzieci przy radiowozie
  • Dzieci przy radiowozie
  • Dzieci przy radiowozie
Powrót na górę strony