2016- ROK PIESZEGO

"Kontrola drogowa- Piesi ” w powiecie myszkowskim

Myszkowscy policjanci prowadzą dzisiaj działania „Kontrola drogowa - Piesi”. Ich celem jest zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących zagrożenie pieszych w ruchu drogowym. Akcja odbywa się w ramach trwającej kampanii śląskiej Policji - „Rok Pieszego” i „Daj znak!”.

Dzisiaj od wczesnych godzin rannych, policjanci prowadzą kontrole w różnych częściach powiatu. Zwracają szczególna uwagę na to, czy piesi nie łamią obowiązujących przepisów np. czy przechodzą w miejscach do tego przeznaczonych oraz czy kierujący zachowują ostrożność wobec tych najmniej chronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi wręczają dodatkowo odblaskowe opaski z logo Starostwa Powiatowego w Myszkowie i zachęcają pieszych do ich noszenia. Przy okazji, policjanci sugerują pieszym, by przed wejściem na przejście dali znać kierowcy, że chcą przejść poprzez wyciągnięcie ręki. Gest ten ma na celu zasygnalizowanie kierowcom, że pieszy wchodzi na jezdnię-"Daj znak!" Nie oznacza to jednak, że pieszy po wykonaniu tego gestu ma bez zastanowienia wejść na drogę nie upewniając się, czy istnieje taka możliwość.

Apelujemy do pieszych, aby zadbali o swoje bezpieczeństwo i używali elementów odblaskowych od zmierzchu do świtu, nie tylko poza obszarem zabudowanym. Niestety, nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy butów może zapobiec tragedii. Bezpieczeństwo zależy od nas i dlatego uczmy korzystać z odblasków nasze dzieci, znajomych i przyjaciół. Sami też nie wstydźmy się ich nosić. Jeden mały odblask może uratować nasze życie.

Dlatego apelujemy o rozsądek i wyobraźnię. Zadbajmy wzajemnie o nasze wspólnie bezpieczeństwo! 


 

  • Policjantka wręcza odblaski
  • Policjanci wręczają odblaksi
  • Policjanci przy przejściu dla pieszych
  • Policjant wręcza odblask
  • Policjant wręcza odblask
  • Policjant w radiowozie
Powrót na górę strony