2014 - ROK PIESZEGO

"VII Rodzinny Piknik Rowerowy" w Myszkowie

Myszkowscy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi oraz Młodzieżową Służbą Ruchu Drogowego z Zespołu Szkół nr 1 w Myszkowie uczestniczyli w „VII Rodzinnym Pikniku Rowerowym”. W miasteczku ruchu drogowego blisko 300 uczniów z myszkowskich podstawówek, przystąpiło do policyjnego egzaminu na kartę rowerową. Dla miłośników jednośladów była też wycieczka po okolicach miasta. Impreza była znakomitą okazją do promowania kampanii śląskich policjantów: „Idź – Jedź – Żyj”.

W sobotę w na terenie rekreacyjnym Podlas w Myszkowie odbył się„VII Rodzinny Piknik Rowerowy”. Podczas imprezy policjanci myszkowskiej drogówki przeprowadzili największe w powiecie myszkowskim egzaminy na kartę rowerową. Uczestniczyło w nich blisko 300 uczniów z myszkowskich podstawówek. Każdy uczestnik był wyposażony w kask ochronny, kamizelkę odblaskową oraz rower. Po krótkim instruktażu i pogadance profilaktycznej dzieci przystąpiły do egzaminu. Wszystko dobywało się w miasteczku ruchu drogowego, które zostało przygotowane przez WORD w Częstochowie. Policjanci wspomagani byli przez strażników miejskich z Myszkowa, Młodzieżową Służbę Ruchu Drogowego z Zespołu Szkół nr 1 w Myszkowie oraz przedstawicieli stowarzyszenia „Podlas”. Uczestnicy otrzymali od organizatorów odblaskowe gadżety oraz profilaktyczne książeczki i mapy z zaznaczonymi ścieżkami rowerowymi w powiecie myszkowskim. Dla miłośników jednośladów, klub rowerowy zorganizował wycieczkę rowerową po okolicach miasta. Impreza była też znakomitą okazją do promowania kampanii śląskich policjantów: „Idź – Jedź – Żyj”.

Informujemy, że dzieci, które nie zdały egzaminów praktycznych podczas pikniku oraz inni chętni uczniowie szkół podstawowych, którzy mają zaliczone egzaminy teoretyczne w swojej szkole, mogą przystąpić do egzaminów praktycznych w dniu 1 czerwca 2014 roku (niedziela). Startujemy o godzinie 14.00 w miasteczku ruchu drogowego przy ulicy 3 Maja w Myszkowie. 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 31.27 MB)

Powrót na górę strony