2013 - ROK PIESZEGO

Mundurowi i Sznupek w Poraju

Ponad 120 uczniów Szkoły Podstawowej w Poraju uczestniczyło w spotkaniu edukacyjnym z myszkowskimi policjantami. Wizyta mundurowych, którym towarzyszył Sznupek odbyła się w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Ponad 120 uczniów Szkoły Podstawowej w Poraju uczestniczyło w spotkaniu edukacyjnym z myszkowskimi policjantami. Wizyta mundurowych, którym towarzyszył Sznupek odbyła się w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzieci przygotowały prace plastyczne oraz inscenizację o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Policjanci spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Poraju. Podczas wizyty policjant ruchu drogowego przypominał jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze. Radził również, aby wszyscy nosili elementy odblaskowe na ubraniach, zwłaszcza teraz, gdy szybko zapada zmrok i panują trudne warunki atmosferyczne na drodze. Stróżom prawa towarzyszył też „Sznupek” - maskotka śląskiej policji, z którym uczniowie ćwiczyli przechodzenie przez drogę. Podsumowaniem zajęć był film edukacyjny pt.: „Bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym”. Natomiast uczniowie specjalnie na tą okazję, przygotowali prace plastyczne oraz inscenizację o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Spotkanie odbyło sie w ramach trwajacej kampanii: "Żeby być - Trzeba żyć - Rok pieszego 2013". 

Powrót na górę strony