2013 - ROK PIESZEGO

Bezpieczna droga ze Sznupkiem

Policjanci z Myszkowa odwiedzili uczniów pierwszych klas ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 3. Była nauka o bezpieczeństwie na drodze, wspólne ćwiczenia i zabawa. Dużą atrakcją dla dzieci było spotkanie ze Sznupkiem - policyjną maskotką.

Policjanci z Myszkowa odwiedzili uczniów pierwszych klas ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 3. Była nauka o bezpieczeństwie na drodze, wspólne ćwiczenia i zabawa. Dużą atrakcją dla dzieci było spotkanie ze Sznupkiem -  policyjną maskotką. 

Wczoraj uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 3 w Myszkowie uczestniczyli w spotkaniach profilaktycznych z policjantami, którym towarzyszył Sznupek. Policjanci przekazywali bardzo ważne informacje na temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Mundurowi zwracali też uwagę na to jak ważnym elementem ubioru każdego pieszego są odblaski, w szczególności w porze jesienno- zimowej. Dużą atrakcją był Sznupek, z którym dzieci szybko się zaprzyjaźniły. Pierwszaki mogły też wspólnie z nim poćwiczyć prawidłowe przechodzenie przez drogę. Na zakończenie nie zabrakło pamiątkowych zdjęć z policyjną maskotką. Wszystkie dzieci obiecały też, że będą stosować się do poznanych zasad, przekazanych przez stróżów prawa. Spotkania odbyła się w ramach kampanii „Żeby być - Trzeba żyć – Rok pieszego 2013”

 

Powrót na górę strony