2013 - ROK PIESZEGO

O bezpieczeństwie na drodze

Myszkowscy policjanci odwiedzili uczniów szkoły podstawowej i przedszkola w miejscowości Moczydło. Dzieci po raz pierwszy spotkały się z mundurowymi i mały okazję wysłuchać rad o bezpieczeństwie na drodze.

Myszkowscy policjanci odwiedzili uczniów szkoły podstawowej i przedszkola w miejscowości Moczydło. Dzieci po raz pierwszy spotkały się z mundurowymi i mały okazję wysłuchać rad o bezpieczeństwie na drodze. Wizyta policjantów odbyła się w ramach kontynuacji kampanii śląskich policjantów pod hasłem: „Żeby Być – Trzeba Żyć-Rok Pieszego 2013”.

Podczas spotkania policjant ruchu drogowego uczył wszystkich jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze. Stróżom prawa towarzyszył mini „Sznupek”, który obserwował zachowanie małych uczestników. Mundurowi zachęcali również do noszenia elementów odblaskowych na ubraniach. Podsumowaniem zajęć były ćwiczenia praktyczne. Pod czujnym okiem policjanta dzieci mogły poćwiczyć przechodzenie przez drogę w pobliżu swojej szkoły. Największe trudności w prawidłowym zachowaniu się na drodze miały maluchy, które muszą jeszcze sporo ćwiczyć. Były też pamiątkowe zdjęcia i oglądanie służbowego radiowozu. Wizyta policjantów odbyła się w ramach kontynuacji kampanii śląskich policjantów pod hasłem: „Żeby Być – Trzeba Żyć-Rok Pieszego 2013”.  

Powrót na górę strony