2012 - ROK PIESZEGO

"Odblaskowe pierwszaki"

Myszkowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej oraz przedstawicielami myszkowskiego magistratu, rozdawali odblaskowe worki. Kilkadziesiąt sztuk trafiło do pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Myszkowie.

Myszkowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej oraz przedstawicielami myszkowskiego magistratu, rozdawali odblaskowe worki. Kilkadziesiąt sztuk trafiło do pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Myszkowie. Wszystko to w ramach prowadzonych akcji "Bezpieczny Myszków" oraz „Ostrożny i przezorny pieszy w drodze po bezpieczeństwo” .
W Szkole Podstawowej nr 1, uczniowie klasy I mieli okazję przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa na drodze. Ważne i przydatne informacje przekazał im policjant z myszkowskiej drogówki - asp. Sebastian Kozioł oraz Komendant Straży Miejskiej - Sławomir Pabiasz. Pierwszaki specjalnie na tą okazję przygotowały wierszyk o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię. Podczas spotkania goście promowali noszenie elementów odblaskowych, zwłaszcza teraz jesienią, kiedy szybciej zapada zmrok. Na zakończenie wizyty wszystkie dzieci otrzymały odblaskowe worki, które przygotowali przedstawiciele Urzędu Miasta w Myszkowie. Wszystko to w ramach trwających akcji "Bezpieczny Myszków" oraz „Ostrożny i przezorny pieszy w drodze po bezpieczeństwo”.

 

Powrót na górę strony