2012 - ROK PIESZEGO

Działania "„Kontrola Drogowa – Piesi”

Myszkowscy policjanci w ramach kampanii „Ostrożny i przezorny pieszy – w drodze po bezpieczeństwo” przeprowadzili działania „Kontrola Drogowa – Piesi”. Nie obeszło się bez mandatów i pouczeń wobec tej grupy najbardziej niechronionych uczestników ruchu

Myszkowscy policjanci w ramach kampanii „Ostrożny i przezorny pieszy – w drodze po bezpieczeństwo” przeprowadzili działania „Kontrola Drogowa – Piesi”. Nie obeszło się bez mandatów i pouczeń wobec tej grupy najbardziej niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W piątek policjanci prowadzili działania „Kontrola Drogowa – Piesi”. Podczas akcji stróże prawa przede wszystkim obserwowali i reagowali na wykroczenia popełniane przez pieszych. Funkcjonariusze z ruchu drogowego działali w tych miejscach, gdzie ruch pieszych jest największy i gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem właśnie tej grupy uczestników ruchu drogowego. W efekcie 16 z nich, mundurowi ukarali mandatami za przechodzenie w miejscach niedozwolonych. Okazuje się, że wbrew temu, co głosi hasło kampanii, piesi wciąż ignorują obowiązujące ich przepisy, stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.  

Powrót na górę strony