2012 - ROK PIESZEGO

Wakacyjne spotkanie z harcerzami

Policyjni „wodniacy” oraz mundurowi z myszkowskiej drogówki, w ramach działań „Bezpieczne wakacje 2012”, odwiedzili harcerzy odpoczywających na letnim obozie. Stróże prawa przypomnieli młodym słuchaczom najważniejsze zasady bezpieczeństwa na drodze i ...

Policyjni „wodniacy” oraz mundurowi z myszkowskiej drogówki, w ramach działań „Bezpieczne wakacje 2012”, odwiedzili harcerzy odpoczywających na letnim obozie. Stróże prawa przypomnieli młodym słuchaczom  najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące na wodzie i na drodze. 
Wczoraj w „Harcerskim Ośrodku Wodnym” w Poraju, myszkowscy policjanci zorganizowali wakacyjne spotkanie dla wypoczywających tam harcerzy. Tym razem policyjni „wodniacy” opowiedzieli młodym obozowiczom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które obowiązują podczas zabaw nad wodą. Mundurowi podkreślali, że znajomość tych ważnych zasad pozwoli na uniknięcie wielu tragediom, do których dochodzi nad akwenami wodnymi. Natomiast policjant drogówki w ramach  trwajrącej akcji "Ostrożny i przezorny pieszy w drodze po bezpieczeństwo", specjalnie dla nich przypomniał o podstawowych zasadach podczas poruszania się po drodze. Z tej okazji harcerze uczetniczący w zajęciach, dostali różnokolorowe, odblaskowe opaski.  Na zakończenie były pamiątkowe zdjęcia i deklaracje, że wszyscy będą się stosować do zasad, przekazanych przez stróżów prawa.   

Powrót na górę strony