2012 - ROK PIESZEGO

Z kartami rowerowymi i "mini kodeksami" bezpiecznie do celu

Policjanci z Myszkowa przeprowadzili egzaminy na kartę rowerową dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Koziegłowach i Gniazdowie. Podczas spotkania mundurowi promowali bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego w ramach kampanii „Ostrożny i ..

Policjanci z Myszkowa przeprowadzili egzaminy na kartę rowerową dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Koziegłowach i Gniazdowie. Podczas spotkania mundurowi promowali bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego w ramach kampanii „Ostrożny i przezorny pieszy w drodze po bezpieczeństwo”. Wszyscy otrzymali też od stróżów prawa ,,mini kodeksy" oraz kolorowe odblaski. Teraz z kartami rowerowymi i "mini kodeksami"  w kieszeni  mogą bezpiecznie ruszać w drogę.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Koziegłowach i Gniazdowie zdobyli uprawnienia do jazdy rowerem. To dzięki policjantom z myszkowskiej drogówki, którzy specjalnie dla nich w tym tygodniu przeprowadzili egzaminy na kartę rowerową. Podczas spotkania uczestnicy mogli przetestować swoje umiejętności praktyczne jazdy jednośladem, pod czujnym okiem policjanta. Zanim jednak przystąpili do egzaminów, usłyszeli wiele ciekawych i praktycznych porad dotyczących bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Wszyscy uczniowie otrzymali również od mundurowych kolorowe odblaski oraz „mini kodeksy ruchu drogowego”, przygotowane specjalnie dla przyszłych rowerzystów przez śląskich policjantów. Dzięki nim przed wyjazdem w drogę, w każdej chwili będą mogli sobie przypomnieć obowiązujące ich przepisy. 

 

Powrót na górę strony