2012 - ROK PIESZEGO

Mundurowa młodzież w działaniach NURD

Mundurowa młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Myszkowie uczestniczyła w działaniach NURD, zorganizowanych przez policjantów ruchu drogowego. Uczniowie mieli okazję sprawdzić jak niechronieni uczestnicy ruchu przestrzegają obowiązujące ich przepisy.

Mundurowa młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Myszkowie uczestniczyła w działaniach NURD, zorganizowanych przez policjantów ruchu drogowego. Uczniowie mieli okazję z bliska przyjrzeć się pracy stróżów prawa i sprawdzić jak niechronieni uczestnicy ruchu przestrzegają obowiązujące ich przepisy.

Czterech uczniów z klasy mundurowej z ZSZ nr 1 w Myszkowie uczestniczyło we wczorajszych działaniach NURD. Mundurowa młodzież wraz z patrolami myszkowskiej drogówki pilnowała porządku w okolicach przejść dla pieszych oraz tam, gdzie najczęściej popełniane są wykroczenia przez niechronionych uczestników ruchu. Uczniowie szybko przekonali się, że nie brakuje osób łamiących przepisy. W efekcie kilkanaście z nich otrzymało upomnienia i mandaty za przechodzenie przez jezdnię w miejscu do tego nie wyznaczonym. Wspólne działania prowadzone były w ramach kampanii „Ostrożny i przezorny pieszy – w drodze po bezpieczeństwo”. Ta niecodzienna lekcja była dla nich również okazją do zapoznania się ze specyfiką służby policyjnej, którą w przyszłości być może wybiorą.  

Powrót na górę strony